• July 2, 2021

Popularne miejsca turystyczne w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała to średniej wielkości miasto leżące przy podnóżu Beskidów. Znane jest ono z pięknej XIX- wiecznej architektury oraz ze wspaniałych, górskich krajobrazów, posiada także wiele szlaków pieszo-rowerowych, jak i liczne zabytki, które zdecydowanie warto zwiedzić przy okazji odwiedzenia tego ciekawego miasta. Turyści tej miejscowości mają całkiem spory wybór atrakcji, jak i możliwości aktywnego i przyjemnego wypoczynku. Dowiedz się, co warto tutaj zobaczyć.

Ogród Japoński w Pisarzowicach – urokliwe miejsce dla wielbicieli natury

Ogród Japoński powstał nieopodal Bielsko-Białej na początku tego stulecia, jest pięknym i urokliwym miejscem, które warto odwiedzić, jeżeli szukamy przyjemnego wypoczynku na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku i hałasów. Znajdziemy w nim wiele ciekawej roślinności, pośród której największą rolę pełnią azalie japońskie, zachwycające turystów swoim imponującym wyglądem. Miejsce położone jest nad pięknym akwenem wodnym, który dodatkowo nadaje całemu ogrodowi smaku i elegancji, znajdziemy tutaj także wspaniałe drzewka bonsai, oraz liczne mostki otoczone barwnym i różnorodnym kwieciem. Obok ogrodu możemy wypocząć w pobliskiej herbaciarni Satomi, urządzonej w stylu orientalnym, gdzie zjemy smaczny deser oraz wypijemy pyszną herbatę w otoczeniu pięknej i przyciągającej wzrok natury.

Szyndzielnia w Beskidzie Śląskim – górskie krajobrazy oglądane z wysokich szczytów

Szyndzielnia jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów szczytów. Znajduje się ona 1028 mn.p.m, a na sam szczyt wjechać możemy za pomocą wspaniałej kolejki liniowej, która zawiezie nas tam w kilka minut. Z miejsca, na które dojedziemy, obserwować możemy piękne, górskie krajobrazy, jest to więc wielka gratka dla miłośników gór. Jeżeli preferujemy aktywny wypoczynek, możemy oczywiście sami zdobyć szczyt, dzięki czemu satysfakcja ze znalezienia się na nim jest znacznie większa. Na szczycie możemy wejść na wieżę widokową i obejrzeć miasto z tak dużej wysokości. Warto przy okazji także zdobyć drugi pobliski szczyt, Klimczok, równie popularny wśród turystów.

Zamek w Bielsku-Białej – ciekawy element polskiej historii

Będąc w Bielsku-Białej zdecydowanie warto zwiedzić znajdujący się w tej okolicy zamek, który mieści się w centralnej części starówki. Powstał on w XIV wieku i był siedzibą cieszyńskich książąt. Podziwiać możemy dwie wieże oraz fortyfikacje miejskie będące częścią budynku, jak i pięknu ogród okalający zamek. W zamku mieści się także muzeum, w którym zobaczyć możemy wiele ciekawych eksponatów, warto odwiedzić także Dom Tkacza oraz Szlak Zabytków Techniki, gdzie zobaczyć możemy ówczesne umeblowanie domu i warsztatu sukiennika, oraz zapoznać się możemy z licznymi atrakcjami dotyczącymi techniki, jak i industrialnych akcentów.

Rynek w Bielsko-Białej – piękna architektura

Rynek miasta znajduje się niedaleko zamku, gdzie obejrzeć możemy piękne kamienice z XVIII i XIX wieku. Na środku placu znajduje się fontanna rzymskiego boga mórz – Neptuna. Obok zobaczymy także stare elementy wystroju miasta, takie jak waga miejska, oraz duża studnia pochodząca z XVIII wieku. Rynek miasta przeplata starość z nowoczesnością, co tworzy urokliwy i piękny widok dla jego turystów oraz mieszkańców. Z rynku zobaczyć możemy także wieżę Bielskiej katedry.