• August 13, 2021

Dlaczego warto odwiedzić Beskidy?

Beskidy to pasmo górskie w Czechach. Góry tworzą naturalną granicę między Polską, Słowacją i Czechami. Beskidy znane są ze swojego piękna i bogactwa naturalnego. W Beskidach jest wiele możliwości uprawiania turystyki pieszej, narciarstwa lub po prostu wypoczynku na łonie natury przez cały rok. Warto odwiedzić Beskidy, ponieważ są to piękne krajobrazy, które można podziwiać przez cały rok. Niektóre ciekawe miejsca do odwiedzenia to jazda na rowerze po jednym ze szlaków lub jazda na nartach w jednej z gór zimą.

Co warto zwiedzić w trakcie wakacji w Beskidach?

Polecamy odwiedzić Beskidzki Park Narodowy. Znajduje się na granicy polsko-słowackiej i jest częścią pasma Karpat. To pasmo górskie ma wiele przepaści, słynie z rowerzystów górskich. Beskidy to idealne miejsce dla miłośników pieszych wędrówek i wspinaczki. Cała oferta obejmuje ponad 100 tras do wyboru, niektóre z nich są trudne i wymagające. Istnieje również wiele pięknych punktów widokowych, które możesz odwiedzić podczas wędrówki, aby podziwiać wspaniałe widoki na piękno natury, na czym powinno polegać przebywanie na świeżym powietrzu! W Beskidach jest co robić! Możesz wybrać się na wędrówkę i odkrywać naturalne piękno Polski. Sprawdź rozwinięty wątek – beskidy atrakcje turystyczne.  Po drodze możesz również odwiedzić kilka uroczych miasteczek. Nie brakuje też atrakcji, które trzeba zobaczyć, takich jak Góra Żar, która zimą doskonale nadaje się na narty, a latem na piesze wędrówki.

Wakacje w górach – jak spakować walizkę?

Jeśli wybierasz się na wakacje w góry, lista rzeczy do spakowania powinna zawierać coś więcej niż tylko ubrania. W tym artykule podpowiemy Ci, co zabrać ze sobą, a czego nie zapomnieć. Zbliża się sezon świąteczny, więc czas zaplanować ucieczkę od zgiełku i dusznego miejskiego życia. Jednym z najpopularniejszych miejsc wśród turystów o tej porze roku są kurorty górskie.

Pakując torbę na wakacje w góry, należy pamiętać o kilku rzeczach:

1) Jeśli jesteś w długiej podróży, spakuj zimne ubrania, które w razie potrzeby możesz wyprać w miejscu docelowym – ponieważ górskie kurorty są zwykle dość daleko od miast i miasteczek.

2) Zabierz ze sobą coś ciepłego i przytulnego do noszenia na noc i w chłodniejsze dni – pomyśl o swetrach, kurtkach, wełnianych skarpetach lub kapciach.

Beskidy – atrakcje turystyczne latem

Beskidy należą do najpiękniejszych obszarów w Polsce. Położone u podnóża Karpat oferują wiele spektakularnych atrakcji przyrodniczych, takich jak lasy, skały z piaskowca i wodospady. Beskidy należą do ulubionych destynacji polskich turystów – i to nie tylko ze względu na swoje piękno. Są też bardzo blisko Warszawy – tylko godzina jazdy samochodem lub pociągiem. Jeśli szukasz relaksującego weekendowego wypoczynku od tętniącego życiem miasta, to jest to!

Wycieczki rowerowe w Beskidach – czy to możliwe?

Tak, w Beskidach odbywają się wycieczki rowerowe. Wycieczki są popularne, a wiele firm oferuje je o różnych porach w ciągu dnia. Wycieczki zawsze zaczynają się o określonej godzinie i jeśli chcesz, możesz zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem lub po prostu przyjechać bez przewodnika. Nie ma ograniczeń wiekowych dla rowerzystów, ale dzieciom poniżej 12 roku życia powinna towarzyszyć osoba dorosła.